O nás

Kategórie
 
 
 
 
 

O nás

Priateľský, asi tak by sme mohli preložiť slovo “friendly” z anglického jazyka. Ale prečo práve Friendly?

Jednoducho. V dnešnej uponáhľanej dobe sme si zvykli nakupovať z pohodlia domova, čo nám všetkým veľmi vyhovuje aj vďaka ušetrenému času, ale na druhej strane táto jednoduchá dostupnosť tovarov spôsobuje aj zvýšenu záťaž na životné prostredie a na väčšinu jej obyvateľov. 

Kedysi sa pri uspokojovaní ľudských potrieb veľmi alebo skôr vôbec neprihliadalo na ďalších obyvateľov planéty. Zbytočná produkcia odpadkov z týchto výrobkov alebo väčšia potreba využívať územia patriace zvieratám bola kedysi (a stále aj je) súčasťou tejto sféry. 

Časy sa ale menia! Stále väčšiemu počtu ľudí záleží na tom, aký dopad má ich život na planétu a radi sa obzrú po nových možnostiach ako planéte Zem troška odľahčiť. Či je to používanie prírodnej kozmetiky, ktorá neobsahuje zložky testované na zvieratách alebo len namiesto plastovej tašky zoberiete plátenú ste tiež súčasťou tejto zmeny.

Radi by sme k tejto zmene prispeli tiež a preto u nás nájdete iba tie najkvalitnejšie cruelty free výrobky s prírodným zložením, ktoré neboli testované na zvieratách. Ukážte aj vy ostatným, že nakupovanie kozmetiky a iných výrobkov sa dá robiť aj ohľaduplne. Spolupracujeme prevažne s lokálnymi výrobcami, ktorí sú riadne certifikovaní a zdieľajú rovnaké nadšenie ako vy.

Chceme vám ukázať, aká je naša planéta krásna a akú silu majú jej zložky pokiaľ sa s rozumom použijú pri výrobe kozmetiky alebo aj pri iných výrobkoch. Že si môžeme dopriať pekné veci a pri tom neprodukovať zbytočné odpadky a tiež, že vaša pokožka nepotrebuje zbytočné chemikálie, aby bola krásna. Pristupujte k vášmu telu a pokožke šetrne a ohľaduplne a telo sa vám odvďačí.

Pravidelne budeme pre vás pripravovať články, ako si zlepšiť stav pokožky, vlasov a iných časti teľa, ale tiež ako žiť šetrnejšie bez toho, aby ste reálne museli toho veľa zmeniť. Tiež sa podelíme o naše vlastné skúsenosti z tejto oblasti, ale radi prijmeme aj vaše názory na rôzne výrobky, značky alebo návody ako odľahčiť prírode.

Všetok tovar, ktorý u nás nájdete bude zabalený ekologicky. Však kartónová krabica nemá len jeden limit na použitie. Nezľaknite sa však, pokiaľ nájdete tovar zabalený v bublinkovej fólii. Snažíme sa recyklovať a preto radšej využijeme to, čo máme k dispozícii, ako to len hodiť do koša. Pokojne teda pokiaľ budete mať materiál, ktorý sa dá použiť na zabalenie tovaru a vy pre neho nebudete mať využitie, napíšte nám a pokiaľ to bude v našich možnostiach radi vás o neho pripravíme :)
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia